Team Trudeau 2019 Candidates

Filter Candidates

Search Candidates

Search
Reset

Displaying:

  • John Aldag

    Cloverdale–Langley City

  • Omar Alghabra

    Mississauga Centre

  • Will Amos

    Pontiac

  • Anita Anand

    Oakville

  • Gary Anandasangaree

    Scarborough–Rouge Park

  • René Arseneault

    Madawaska–Restigouche

  • Chandra Arya

    Nepean

  • Ramez Ayoub

    Thérèse-De Blainville

  • Vance Badawey

    Niagara Centre

  • Sara Badiei

    Port Moody–Coquitlam

  • Larry Bagnell

    Yukon

  • Navdeep Bains

    Mississauga–Malton

  • Yvan Baker

    Etobicoke Centre

  • Lesley Barron

    Wellington–Halton Hills

  • Jaime Battiste

    Sydney–Victoria

  • Terry Beech

    Burnaby North–Seymour

  • Rachel Bendayan

    Outremont

  • Josh Bennett

    Leeds-Grenville-Thousand Islands and Rideau Lakes

  • Carolyn Bennett

    Toronto–St. Paul's

  • Marie-Claude Bibeau

    Compton–Stanstead

  • Ian Bingham

    Niagara West

  • Dave Birdi

    Skeena–Bulkley Valley

  • Chris Bittle

    St. Catharines

  • Bill Blair

    Scarborough Southwest

  • Kody Blois

    Kings–Hants

  • Michelle Boileau

    Timmins–James Bay

  • Randy Boissonnault

    Edmonton Centre

  • Mike Bossio

    Hastings–Lennox and Addington

  • Michel Bourgeois

    Joliette

  • Bob Bratina

    Hamilton East–Stoney Creek

  • Pierre Breton

    Shefford

  • Amy Bronson

    Lethbridge

  • Antoine Bujold

    Beauport–Limoilou

  • Tracy Calogheros

    Cariboo–Prince George

  • Jim Carr

    Winnipeg South Centre

  • Sean Casey

    Charlottetown

  • Bardish Chagger

    Waterloo

  • Simon Chalifoux

    Pierre-Boucher–Les Patriotes–Verchères

  • François-Philippe Champagne

    Saint-Maurice–Champlain

  • Shaun Chen

    Scarborough North

  • Tammy Cook-Searson

    Desnethé–Missinippi–Churchill River

  • Michelle Corfield

    Nanaimo–Ladysmith

  • Serge Cormier

    Acadie–Bathurst

  • Trisha Cowie

    Parry Sound–Muskoka

  • Julie Dabrusin

    Toronto–Danforth

  • Pam Damoff

    Oakville North–Burlington

  • Matt DeCourcey

    Fredericton

  • Michael Den Tandt

    Bruce–Grey–Owen Sound

  • Connie Denesiuk

    South Okanagan–West Kootenay

  • Cindy Derkaz

    North Okanagan–Shuswap

  • Jason Deveau

    West Nova

  • Sukh Dhaliwal

    Surrey–Newton

  • Anju Dhillon

    Dorval–Lachine–LaSalle

  • Francis Drouin

    Glengarry–Prescott–Russell

  • Emmanuel Dubourg

    Bourassa

  • Jean-Yves Duclos

    Québec

  • Terry Duguid

    Winnipeg South

  • Kirsty Duncan

    Etobicoke North

  • Julie Dzerowicz

    Davenport

  • Wayne Easter

    Malpeque

  • Ali Ehsassi

    Willowdale

  • Faycal El-Khoury

    Laval–Les Îles

  • Kamal Elkadri

    Edmonton Manning

  • Neil Ellis

    Bay of Quinte

  • Nathaniel Erskine-Smith

    Beaches–East York

  • Doug Eyolfson

    Charleswood–St. James–Assiniboia–Headingley

  • Marc Faubert

    Salaberry–Suroît

  • Winter Fedyk

    Regina–Lewvan

  • Greg Fergus

    Hull–Aylmer

  • Andy Fillmore

    Halifax

  • Pat Finnigan

    Miramichi–Grand Lake

  • Darren Fisher

    Dartmouth–Cole Harbour

  • Michele Fisher

    Dufferin–Caledon

  • Peter Fonseca

    Mississauga East–Cooksville

  • Judi Forbes

    Haliburton–Kawartha Lakes–Brock

  • Mona Fortier

    Ottawa–Vanier

  • Peter Fragiskatos

    London North Centre

  • Sean Fraser

    Central Nova

  • Chrystia Freeland

    University–Rosedale

  • Hedy Fry

    Vancouver Centre

  • Stephen Fuhr

    Kelowna–Lake Country

  • Florence Gagnon

    Rivière-du-Nord

  • Marc Garneau

    Notre-Dame-de-Grâce–Westmount

  • Mark Gerretsen

    Kingston and the Islands

  • Gary Gladstone

    Thornhill

  • Ralph Goodale

    Regina–Wascana

  • Karina Gould

    Burlington

  • David Graham

    Laurentides–Labelle

  • Steven Guilbeault

    Laurier–Sainte-Marie

  • Hassan Guillet

    Saint-Léonard–Saint-Michel

  • Patricia Hajdu

    Thunder Bay–Superior North

  • Marie-Chantal Hamel

    Beloeil–Chambly

  • Jamie Hammond

    Esquimalt–Saanich–Sooke

  • Ken Hardie

    Fleetwood–Port Kells

  • Laurence Harvey

    Bellechasse–Les Etchemins–Lévis

  • Gerry Hawes

    Simcoe North

  • Susan Hayton

    Saskatoon–University

  • Richard Hébert

    Lac-Saint-Jean

  • Seamus Heffernan

    Abbotsford

  • Kent Hehr

    Calgary Centre

  • Genevieve Hinse

    Rosemont–La Petite-Patrie

  • Estelle Hjertaas

    Prince Albert

  • Gordon Hogg

    South Surrey–White Rock

  • Mark Holland

    Ajax

  • Anthony Housefather

    Mount Royal

  • Ahmed Hussen

    York South–Weston

  • Gudie Hutchings

    Long Range Mountains

  • Angelo Iacono

    Alfred-Pellan

  • Leon Jensen

    Langley–Aldergrove

  • Kerrie Johnston

    Edmonton West

  • Mélanie Joly

    Ahuntsic-Cartierville

  • Yvonne Jones

    Labrador

  • Bernadette Jordan

    South Shore–St. Margarets

  • Majid Jowhari

    Richmond Hill

  • Andrea Kaiser

    Niagara Falls

  • Todd Kathol

    Calgary Rocky Ridge

  • Kayley Kennedy

    Lanark–Frontenac–Kingston

  • Lorne Kenney

    Simcoe–Grey

  • Iqra Khalid

    Mississauga–Erin Mills

  • Kamal Khera

    Brampton West

  • Trevor Kirczenow

    Provencher

  • Judy Klassen

    Churchill–Keewatinook Aski

  • Terry Lake

    Kamloops–Thompson–Cariboo

  • Emmauella Lambropoulos

    Saint-Laurent

  • David Lametti

    LaSalle–Émard–Verdun

  • Kevin Lamoureux

    Winnipeg North

  • Linda Lapointe

    Rivière-des-Mille-Îles

  • Stephane Lauzon

    Argenteuil–La Petite-Nation

  • Dominic LeBlanc

    Beauséjour

  • Diane Lebouthillier

    Gaspésie - Les Îles-de-la-Madeleine

  • Paul Lefebvre

    Sudbury

  • Aladin Legault d'Auteuil

    Montmagny–L'Islet–Kamouraska–Rivière-du-Loup

  • Carmen Lemieux

    Sarnia–Lambton

  • Michael Levitt

    York Centre

  • Joël Lightbound

    Louis-Hébert

  • Alaina Lockhart

    Fundy Royal

  • Wayne Long

    Saint John–Rothesay

  • Lloyd Longfield

    Guelph

  • Tim Louis

    Kitchener–Conestoga

  • Karen Ludwig

    New Brunswick Southwest

  • Lawrence MacAulay

    Cardigan

  • Steve MacKinnon

    Gatineau

  • Jennifer Malabar

    Elmwood–Transcona

  • James Maloney

    Etobicoke–Lakeshore

  • Ruben D Marini

    Renfrew–Nipissing–Pembroke

  • Soraya Martinez

    Hochelaga

  • Rémi Massé

    Avignon–La Mitis–Matane–Matapédia

  • Bryan May

    Cambridge

  • Karen McCrimmon

    Kanata–Carleton

  • Ken McDonald

    Avalon

  • David McGuinty

    Ottawa South

  • John McKay

    Scarborough–Guildwood

  • Catherine McKenna

    Ottawa Centre

  • Ron McKinnon

    Coquitlam–Port Coquitlam

  • Michael McLeod

    Northwest Territories

  • Alexandra Mendes

    Brossard–Saint-Lambert

  • Marco Mendicino

    Eglinton–Lawrence

  • Maryann Mihychuk

    Kildonan–St. Paul

  • Marc Miller

    Ville-Marie–Le Sud-Ouest–Île-des-Soeurs

  • Pirie Mitchell

    Perth–Wellington

  • Maryam Monsef

    Peterborough–Kawartha

  • Bill Morneau

    Toronto Centre

  • Robert Morrissey

    Egmont

  • Tracy Muggli

    Saskatoon–Grasswood

  • Mary Ann Murphy

    Central Okanagan–Similkameen–Nicola

  • Joyce Murray

    Vancouver Quadra

  • Mary Ng

    Markham–Thornhill

  • Taleeb Noormohamed

    Vancouver Granville

  • Jennifer O'Connell

    Pickering–Uxbridge

  • Seamus O'Regan

    St. John's South–Mount Pearl

  • Rob Oliphant

    Don Valley West

  • Eleanor Olszewski

    Edmonton Strathcona

  • Katie Omstead

    Chatham-Kent–Leamington

  • Robert-Falcon Ouellette

    Winnipeg Centre

  • Joe Peschisolido

    Steveston–Richmond East

  • Ginette Petitpas Taylor

    Moncton–Riverview–Dieppe

  • Michel Picard

    Montarville

  • Chantal Pilon

    Rimouski-Neigette–Témiscouata–Les Basques

  • Megan Pizzo Lyall

    Nunavut

  • Jonathan Plamondon

    La Pointe-de-l'Île

  • Jean-Claude Poissant

    La Prairie

  • Marcus Powlowski

    Thunder Bay–Rainy River

  • Carla Qualtrough

    Delta

  • Yasmin Ratansi

    Don Valley East

  • Geoff Regan

    Halifax West

  • Valérie Renaud-Martin

    Trois-Rivières